ERZURUM HAKKINDA SAYFASI

ForumErzurum AVM

forumerzurum-avm
forumerzurum-avm
forumerzurum-avm
forumerzurum-avm
forumerzurum-avm
forumerzurum-avm forumerzurum-avm forumerzurum-avm forumerzurum-avm forumerzurum-avm
Hakkında;

Forum Erzurum, 21 Ekim 2009`da Erzurum'da açıldı. 32 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Forum Erzurum çağdaş mimari ile yöresel ve tarihsel elementleri bir araya getirerek, Erzurum şehrine yeni ve farklı bir atmosfer katmaktadır.Bölge'nin ilk ve en büyük hipermarketi olarak hizmet veren Carrefour, bölgenin ilk ve tek 3 boyutlu teknolojisine sahip en büyük sinema kompleksi Cinemaximum Forum Erzurum'un ana kiracıları arasında yer almaktadır. Ayrıca, Boyner, LcWaikiki, Flo, Koton, U.S Polo,Gratis,Watsons,Linens,English Home,Madame Coco,Derimod,Kemal Tanca Burger King ve Mc Donald’s da Forum Erzurum içerisinde bulunan mağazalar arasında yer almaktadır. Forum Erzurum, "çok iyi" dereceyle Türkiye'nin Breeam Sertifikası'na sahip ilk binası ve ilk yeşil alışveriş merkezidir.

Atatürk Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli devlet kurumlarına ev sahipliği yapan ve bölgesel bir idari merkez olma niteliği taşıyan Erzurum, bu özelliği ile gün içinde çevre illerden önemli bir ziyaret trafiği oluşmasını sağlamaktadır. Forum Erzurum, gerek Atatürk Üniversitesi' ne ve şehrin konut yapılaşmasının yoğun olduğu bölgelerine, gerekse de kış turizmi için yeni bir merkez olan Palandöken'e çok yakın mesafede konumlanmaktadır. Havaalanının sağladığı ulaşım kolaylığı ile Erzurum, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmaya aday bir şehirdir. Sunacağı farklı eğlence ve dinlenme olanakları ile Forum Erzurum bölge halkı için bir uğrak noktası olmuştur.

Forum Erzurum, Erzurum'da Palandöken Yolu üzerinde konumlanmaktadır. Şehir aynı zamanda uluslararası transit karayolu üzerinde bulunmakta olup, havaalanı sayesinde bölgeye havayolu ulaşımı da kolaylıkla sağlanmaktadır. Yakın yerleşim alanlarına yürüyüş mesafesinde bulunan Forum Erzurum'a uzakta veya çevre illerde yaşayanlar da otomobil veya toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşabilirler.

Erzurum'un yöresel mimarisinin modern bir yorumu olan projenin cephelerinde doğal taş, metal ve cam kullanılmıştır. Sürdürülebilir mimari örneklerinden biri olarak tasarlanan binada estetik ve etik öğeler birlikte geliştirilmiş, fonksiyondan ödün vermeden bir sentez oluşturulmaya çalışılmıştır.

Yorum yapmak için "Giriş" yaparak yorum yapabilirsiniz.
Yorumlar;
İletişim Bilgileri