MERSİN HAKKINDA SAYFASI

Mersin Toros Devlet Hastanesi Yenişehir Semt Polikliniği

mersin-toros-devlet-hastanesi-yenisehir-semt-poliklinigi
mersin-toros-devlet-hastanesi-yenisehir-semt-poliklinigi
Hakkında;

Mersin Toros Devlet Hastanesi, ilk olarak 1954 yılında Çukurova Fabrikası revirinde bir Sağlık İstasyonu olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1955 yılında 20 yataklı bir dispansere sonrasında 1960 yılında da 60 yataklı bir hastaneye dönüştürülmüştür.

1994 - 1997 yıllarında açılan yeni bir ek bina ile hastanemizde bazı revizyonlar yapılarak 512 yataklı hale getirilmiştir.

 

19 Şubat 2005 tarihinde 5283 sayılı kanun ile yapılan Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile Sosyal Sigortalar Kurumu Hastanesi olan Mersin SSK hastanesi, Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığı.2ndan Sağlık Bakanlığı’na devredilerek adı Mersin Toros Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda, hastanemizin var olan fiziki koşullarının iyileştirilmesi için yeni hizmet binası yapılmasında karar verilmiştir. Yeni hizmet binası çalışmaları 2010 yılı Haziran ayında başlatılmıştır. 2013 yılı Şubat ayında yeni hizmet binasının tamamlanmış olan yataklı üniteler binasına tüm hastane birimleri taşınmıştır. İdari birimler ve poliklinik binası için, yeni hizmet binası inşaatı başlamış olup devam etmektedir.

 

Sonuç olarak 255 yataklı olan Hastanemiz sürmekte olan inşaat çalışmaları da tamamlandığı zaman daha kaliteli bir hizmet anlayışı ile çağın yeni bilgi ve teknolojileri ile donatılmış, modern bir hastane olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Yorum yapmak için "Giriş" yaparak yorum yapabilirsiniz.
Yorumlar;
İletişim Bilgileri