AFYONKARAHİSAR HAKKINDA SAYFASI

Afyonkarahisar Dinar 125. Yıl Anaokulu

afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu afyonkarahisar-dinar-125-yil-anaokulu
Hakkında;

VİZYON

Çocukların bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gibi çok yönlü gelişimlerini destekleyecek eğitim ortamı hazırlamak. -Eğitim etkinlikleri düzenlenirken; çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri ile okulun ve çevrenin imkânları dikkate almak - Çocukların; beslenme, uyku, öz bakım becerileri, doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarının yanında doğa sevgisiyle çevreye duyarlı olmalarını sağlamak. - Çocukların, sevgi, saygı, işbirliği, katılımcılık, sorumluluk, yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirici nitelikte eğitim etkinlikleri hazırlamak. - Eğitimi, sevgi ve şefkat anlayışı içinde yürütmek. Çocuklara eşit davranmak ve bireysel özellikler göz önünde bulundurmak Çocukların öz güvenlerini kazanmaları için ceza yerine sevgiyle, baskı yerine hoşgörüyle yaklaşmak. Çocukların kendilerini ifade ederken; Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarına öncelikle önem vermek.

MİSYON

1- Çocukların; Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, millî ve manevî değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek, 2- Çocukların beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak, 3- Çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak, 4- Çocuklara sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi davranışları kazandırmak, 5- Çocuklara hayal güçlerini, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini, iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışlarını kazandırmak, 6- Çocukları ilköğretime hazırlamaktır.
 

Yorum yapmak için "Giriş" yaparak yorum yapabilirsiniz.
Yorumlar;
İletişim Bilgileri