ANTALYA HAKKINDA SAYFASI

Antalya Manavgat Şelalesi

antalya-manavgat-selalesi
antalya-manavgat-selalesi
antalya-manavgat-selalesi
antalya-manavgat-selalesi
antalya-manavgat-selalesi
antalya-manavgat-selalesi antalya-manavgat-selalesi antalya-manavgat-selalesi antalya-manavgat-selalesi antalya-manavgat-selalesi

Manavgat çayı üzerinde bulunan bu şelale Antalya’ya yaklaşık yetmiş kilometre mesafededir. Irmağı besleyen en büyük kaynak Dumanlı’dır yaklaşık onbeş metre yükselir ve ırmağa dökülür. Dik yamaçlı kanyonlar arasından geçerek, dört metrelik yükseklikten dökülen şelale geniş bir alan üzerinde şiddetli bir şekilde akar. Buz gibi tertemiz suyu, gürül gürül akarken çok heybetli görünür. Doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat burası. Etrafında piknik yerlerinden, lokantalara kadar herşey mevcut. Mis gibi tertemiz hava buz gibi akan su varken ister çay bahçelerinde çayınızı içersiniz, isterseniz taze balık yersiniz.

O çoşkun çağlarcasına akan şelalenin sesi etraftaki kuşlarla birleşince sizi öyle dinlendiriyor ki siz bile inanamıyorsunuz. Bu bölgede birçok turist olduğu için tabiki alternatiflerde çoğalıyor, rafting ve yamaç paraşütünü seviyorsanız hepsini burada gerçekleştirebilirsiniz. Manavgat şelalesi dışında, yakın çevresinde bulunan Manavgat Baraj gölü’ne ve Seleukia antik kenti’ne de gidebilirsiniz. Suriye Kralı olan I.Selevkos Nikator adına kurulmuş olan kent Helenistik Döneme aittir. Tarihi su kemerinin kalıntıları hala mevcuttur. Zamanında Side’ye Manavgat çayından su taşımak için kullanılmış. Bunun yanı sıra; hamamı, agorayı, nekropol kilisesini ve tapınağıda hala görebilirsiniz.

Manavgat tabiat ve ihtişamın birleştiği bir nokta. Antalya’nın denizinden güneşinden faydalanmak isteyenler için konaklayabileceğiniz bir sürü yerde mevcut. Tertemiz denizi sımsıcak havası buz gibi şelalesi ile manavgatta sıkılmadan çok güzel vakit geçirebilirsiniz. İster çadır kurup kamp yapın, ister mis gibi ormanlarda doğa yürüyüşleri yapın, isterseniz lüks otellerde tatilinizin keyfini çıkarın. Nasıl bir tatil istediğinize orda bile karar verebilirsiniz.

Tanıtım Videosu
Yorum yapmak için "Giriş" yaparak yorum yapabilirsiniz.
Yorumlar;