ANTALYA HAKKINDA SAYFASI

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi

antalya-saklikent-kayak-merkezi
antalya-saklikent-kayak-merkezi
antalya-saklikent-kayak-merkezi
antalya-saklikent-kayak-merkezi
antalya-saklikent-kayak-merkezi
antalya-saklikent-kayak-merkezi antalya-saklikent-kayak-merkezi antalya-saklikent-kayak-merkezi antalya-saklikent-kayak-merkezi antalya-saklikent-kayak-merkezi

Antalya gibi sıcak bir şehrin hemen yanı başında yer alan Saklıkent kayak merkezi Türkiye’nin doğal güzelliklerinin apayrı bir yanını yansıtmaktadır. Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alan konumu sebebiyle günde birkaç mevsim yaşanabilmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler harika bir pist, doğa ve hava ile buluşacaktır. Bu kayak merkezinin samimi bir ortamı ve şirin bir kasabası vardır. Doğa ile iç içe olan Saklıkent Kayak Merkezi, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bu kayak merkezine günübirlik turlarla da gitme imkânı vardır.

Saklıkent Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir

Antalya’da kayak mevsimi oldukça kısa sürer. Kar kalınlığı ise kayak mevsiminde  50 metre ile 100 metre arasındadır. Genel olarak Aralık ayı sonunda açılan sezon Mart ayında sona erer. Ancak sezon açılışı ve kapanışı her yıl hava şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pistleri

Antalya’da yer alan Saklıkent Kayak Merkezi 2550 metre yüksekliğindedir. Ayrıca bu kayak merkezi, Beydağlarında bulunmaktadır. Kayak merkezindeki kayak alanları 2000 metre ile 400 metre  yükseklikleri arasındadır. Saatte 240 kişi ile saatte 340 kişi kapasiteli teleski hizmeti veren bu kayak merkezinin pistlerinin zorluk derecesi ise orta ve kolaydır.

Tanıtım Videosu
Yorum yapmak için "Giriş" yaparak yorum yapabilirsiniz.
Yorumlar;